خودآموز زبان توصیف سخت افزار Verilog

Verilog یکی از زبان های توصیف سخت افزار می باشد . توسط یک زبان توصیف سخت افزار می توان رفتار یک سیستم دیجیتال مانند فلیپ فلاپ ، حافظه و یا پردازنده و … را توصیف نمود . با استفاده از این زبان توصیف سخت افزاری می توان یک سیستم دیجیتالی ساده مانند یک فلیپ فلاپ و یا یک سیستم دیجیتالی پیشرفته نظیر یک میکروکنترلر را در هر سطحی توصیف نمود و شما می توانید سخت افزار خود را در سطوح طراحی زیر توصیف نمایید :

کتابچه ای که پیش رو دارید خود آموز زبان توصیف سخت افزار Verilog می باشد . مخاطبان خاص این کتابچه دانشجویان رشته های برق ، کامپیوتر – سخت افزار ، مهندسی پزشکی – بیو الکتریک و دیگر افراد علاقه مند به مدارات دیجیتال می باشد . خوانندگان این کتاب باید دقت بفرمایند که برای فهم کامل مطالب درون این کتابچه می بایست آشنایی خوبی با مدارات دیجیتال داشته و یا درس مدارات منطقی را گذرانده باشند .

از ویژگی های این خود آموز می توان به مطرح شدن مثال ها و مسائل متنوع بعد از هر مطلب آموزشی اشاره کرد . همچنین سعی بر آن شده از مطالبی که کاربرد کمتری دارند صرف نظر شود . خوانندگان در صورت تمایل می توان جهت فراگیری مسائل پیشرفته تر در Verilog به کتاب Verilog HDL – A Guide to Digital Design مراجعه نمایند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *