کتاب پروژه های پوشیدنی آردوینو – زبان اصلی

آردوینو یک رول و یک قائده است که توسط کمپانی های نرم افزاری ، سخت افزاری و جامعه ای از مهندسین مورد استفاده قرار می گیرد تا ماژول ها ، برد های میکروکنترلری و نرم افزار هایی تولید شود که بتوان توسط آن ها با محیط ، تجهیزات فیزیکی و الکتریکی تعامل برقرار کرد . به طور کلی نرم افزار ها و سخت افزار های تولید شده بر پایه قائده آردوینو ، به صور متن باز بوده ، به این معنی که شماتیک کامل مدار و یا کد های برنامه به طور کامل در اختیار کاربران قرار می گیرد و کاربران می توانند با اتصال سخت افزار ها به یکدیگر و نوشتن برنامه های کاربردی بر روی برد های مبتنی بر میکروکنترلر ، پروژه های بسیار کاربردی را تولید نمایند .

معروف ترین قسمت آردوینو برد های مبتنی بر میکروکنترلر است که به طور معمول میکروکنترلر های قرار گرفته بر روی این برد ها از خانواده میکروکنترلر های AVR شرکت Atmel می باشند و توسط کامپایلر اختصاصی آردوینو ، برنامه نویسی می شوند . از این برد ها می توان جایگزین میکروکنترلر ها در پروژه ها استفاده نمود ، زیرا هر برد شامل یک میکروکنترلر به همراه مدار راه انداز و واحد های اضافی می باشد .

تا به حال تعداد زیادی ماژول و برد مبتنی بر میکروکنترلر آردوینو تولید شده است که می توانید مدل های متفاوتی از آن را از بازار یا فروشگاه اینترنتی ایران میکرو تهیه نمایید .

کتاب پیش رو منبع مناسبی برای ساخت پروژه هایی با آردوینو می باشد که می توان آن ها را به صورت لباس یا وسایل تزئینی بر تن نمود . مشخصات کتاب به شرح زیر است :

نام انگلیسی کتاب : Arduino Wearable Projects

نویسنده : Tony Olsson

ناشر : PACKT

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *