کتاب ماجرا های آردوینو – زبان اصلی

آردوینو یک رول و یک قائده است که توسط کمپانی های نرم افزاری ، سخت افزاری و جامعه ای از مهندسین مورد استفاده قرار می گیرد تا ماژول ها ، برد های میکروکنترلری و نرم افزار هایی تولید شود که بتوان توسط آن ها با محیط ، تجهیزات فیزیکی و الکتریکی تعامل برقرار کرد . به طور کلی نرم افزار ها و سخت افزار های تولید شده بر پایه قائده آردوینو ، به صور متن باز بوده ، به این معنی که شماتیک کامل مدار و یا کد های برنامه به طور کامل در اختیار کاربران قرار می گیرد و کاربران می توانند با اتصال سخت افزار ها به یکدیگر و نوشتن برنامه های کاربردی بر روی برد های مبتنی بر میکروکنترلر ، پروژه های بسیار کاربردی را تولید نمایند .

معروف ترین قسمت آردوینو برد های مبتنی بر میکروکنترلر است که به طور معمول میکروکنترلر های قرار گرفته بر روی این برد ها از خانواده میکروکنترلر های AVR شرکت Atmel می باشند و توسط کامپایلر اختصاصی آردوینو ، برنامه نویسی می شوند . از این برد ها می توان جایگزین میکروکنترلر ها در پروژه ها استفاده نمود ، زیرا هر برد شامل یک میکروکنترلر به همراه مدار راه انداز و واحد های اضافی می باشد .

تا به حال تعداد زیادی ماژول و برد مبتنی بر میکروکنترلر آردوینو تولید شده است که می توانید مدل های متفاوتی از آن را از بازار یا فروشگاه اینترنتی ایران میکرو تهیه نمایید .

کتاب ماجرا های آردوینو ، منبع آموزشی مناسبی است برای افرادی که می خواهند کار با این برد های کاربردی را شروع کنند . در این کتاب کار با این برد ها و ساخت مدارات به صورت کاملا ساده و از پایه آموزش داده شده است که می توانید آن را از مرکز دانلود ایران میکرو دانلود نمایید . مشخصات کتاب به صورت زیر است :

نام انگلیسی کتاب : Aurduino Adventures

نویسنده : James Floyd Kelly – Harold Timmis

ناشر : Apress

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *