کتاب شبیه سازی مدارات الکترونیک قدرت با نرم افزار PSpice (زبان اصلی)

Simulation Program with Integrated Circuit Emphasis یا به اختصار SPICE نام یک شبیه ساز مدارات الکترونیکی آنالوگ است که بیشتر در طراحی مدارات مجتمع مورد استفاده قرار می گیرد . به خاطر عملکرد قابل قبول این نرم افزار ، بسیاری از شرکت های تولید کننده نرم افزار شبیه ساز مدارات الکتریکی و الکترونیکی اقدام به استفاده از این نرم افزار کردند که منجر به ارائه نسخه های متعددی از آن شده است . یکی از معروف ترین این نسخه ها ، PSpice است که به صورت آکادمیک توسعه پیدا کرد و برای اولین بار توسط شرکت MicroSim در سال 1984 به عنوان یک نرم افزار تجاری مورد استفاده قرار گرفت اما در سال 1998 این نرم افزار توسط شرکت Cadence Design Systems خریداری شد که در نهایت PSpice در مجموعه شبیه ساز Orcad که توسط شرکت Cadence توسعه داده می شود ، قرار گرفت .

در حال حاضر نرم افزار Orcad یک از بهترین شبیه ساز های مدارات الکتریکی و الکترونیکی چه به صورت مجتمع و چه گسترده می باشد که متخصصین برق و الکترونیک می توانند پروژه های خود را قبل ساخت در آن شبیه سازی نمایند .

کتاب پیش رو منبع مناسبی برای آشنایی با روش های شبیه سازی و طراحی مدارات الکترونیک قدرت در نرم افزار PSpice است که توسط پروفسور محمد رشید ، یکی از بزرگان علم الکترونیک قدرت نوشته شده است .

نام انگلیسی : SPICE for Power Electronics and Electric Power
نویسنده : Muhammad H. Rashid – Hasan M. Rashid
ناشر : CRC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *