کتاب رگولاتور های ولتاژ برای میکروپروسسور های نسل بعد (زبان اصلی)

با توجه به پیشرفت بسیار سریع تکنولوژی و ساخت پردازنده های بسیار سریع و کم مصرف به زودی این نیاز احساس می شود که مدارات میکروپروسسوری نیازمند منابع تغذیه با سایز فشرده و راندمان بالا می باشند . مدت زیادی است که در بسیاری از سیستم های الکترونیکی مانند سیستم های کامپیوتری ، از منابع تغذیه سوئیچینگ به جای منابع تغذیه خطی استفاده می شود و دلیل آن ابعاد و هزینه تمام شده است . منابع تغذیه سوئیچینگ دارای ابعاد بسیار کوچکتری نسبت به منابع تغذیه خطی می باشند اما زمانی که نیاز است تا این منابع را بسیار کوچک کنیم ، مشکلات بسیاری از قبیل حرارت تولید شده توسط المان سوئیچ کننده به وجود می آید که در بیشتر منابع از ترانزیستور های MOSFET قدرت به عنوان المان سوئیچ استفاده می شود .

تحقیقات بسیاری برای رفع چنین مشکلاتی صورت گرفته که به عنوان مثال می توان به برسی علل به وجود آمدن حرارت در MOSFET ها اشاره کرد که توسط تیم شرکت فیلیپس صورت گرفت و آن ها متوجه شدند که بیشترین دمای تولید شده مربوط به مقاومت حالت روشن ترانزیستور و خازن میلر است .

کتاب پیش رو منبع مناسبی برای آشنایی با مشکلات منابع تغذیه سوئیچینگ با ابعاد کوچک و طراحی منابع تغذیه مناسب برای پردازنده های نسل بعد است که می توانید آن را از این سایت دانلود نمایید .

نام انگلیسی : Voltage Regulators for Next Generation Microprocessors
نویسنده : Toni Lopez – Reinhold Elferich – Eduard Alarcon
انتشارات : Springer

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *