کتاب مثال هایی از الکترومغناطیس برای مهندسین برق و الکترونیک (زبان اصلی)

Electromagnetism  به فارسی الکترومغناطیس ، شاخه‌ای از علم فیزیک است که به مطالعه پدیده‌های الکتریکی و مغناطیسی و ارتباط این دو با هم می ‌پردازد . از طرفی الکترومغناطیس یکی از چهار نیروی بنیادین طبیعت است . در نظریهٔ الکترومغناطیس این نیروها به‌وسیله میدان‌های الکترومغناطیسی توصیف می‌شوند . الکترومغناطیس ، به جز گرانش توصیفگر بیشتر پدیده‌ هایی ا‌ست که در زندگی روزمره اتفاق می‌افتد . الکترومغناطیس همچنین نیرویی‌ است که الکترون‌ها و پروتون‌ها را در داخل اتم‌ ها در کنار هم نگه می‌دارد . درحقیقت حامل همه نیروهای درون مولکولی ٬ نیروی الکترومغناطیسی است .

اما در مهندسی برق و مخابرات ، به جنبه دیگری از الکترومغناطیس توجه می شود و آن هم خاصیت انتشار امواج الکترومغناطیس است که با استفاده از آن می توان سیگنال های الکتریکی را از یک نقطه به نقطه ای دیگر و به صورت بی سیم انتقال داد . همچنین این امواج می تواند بر روی سازوکار مدارات و قطعات الکترونیکی نیز تاثیر بگذارد که به رفع آن نیاز به آشنایی با چنین مبحثی وجود دارد .

کتاب پیش رو شامل مسائل حل شده ای از مبحث الکترومغناطیس برای مهندسین برق و الکترونیک است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/docs/domains/doc.iran-micro.com/public_html/wp-content/plugins/download-manager/wpdm-functions.php on line 1863