کتاب اصول تلوزیون رنگی – پارس

نام کامل کتاب : اصول تلوزیون رنگی : برسی و تحلیل شاسی تلوزیون رنگی مولتی سیستم و گسترده پارس پرن

مولف : مهندس شهرام نصیری سواد کوهی – مهندس ذوالفقار محمد پورمیر

 

مقدمه

آز آنجایی که تلویزیون و به ویژه تلویزیون رنگی در امر آموزش نقش بسیار مهمی دارد و علاوه بر استفاده عادی در کنترل کیفیت تولیدات صنعتی و امور آموزشی و علوم پزشکی از آن بطور گسترده استفاده می شود ، لازم است در مورد اصول کار تلویزیون رنگی تعمق و تفکر بیشتری نمود . با توجه به نیازی که مخصوصا در مورد تشریح و طرز کار گیرنده های جدید تلویزیون رنگی مولتی سیستم احساس می شد ، کتاب حاضر تهیه و تدوین گردیده و به علاقه مندان و متخصصان این رشته تقدیمی گردد .

این کتاب در دو بخش کلی تالیف گردیده است : در بخش اول مبانی تلویزیون رنگی و اصول کار فرستنده و گیرنده رنگی سیستم NTSC ، پال و سکام تشریح گردیده است . لازم به ذکر است که درک صحیح مطالب این بخش نیاز به داشتن اطلاعاتی در رابطه با تلویزیون سیاه و سفید و اصول کار آنها دارد .

در بخش دوم ، اصول کار گیرنده جدید پارس مدل CUC ECOII که دستگاه آن بصورت گسترده در اختیار دانش پژوهان قرار گرفته است ، بحث گردیده است . از آنجایی که معتقدیم هیچ کاری نمی تواند کامل و ایده آل باشد زیرا در این صورت حرکتی به سوی پیشرفت و تغییر و تکامل وجود ندارد ، مطمئن هستیم کتاب حاضر دارای کاستی ها ، نواقص متعددی چه از نظر چاپ و یا با بیان مطالب است .

شرکت پارس پرن مفتخر است بدنبال تولید دستگاه های تلویزیون رنگی بصورت گسترده ، کتاب حاضر را به علاقه مندان علوم الکترونیک تقدیم می نماید تا در راه تعمیم فرهنگ و بالا بردن دانش و آموزش علوم الکترونیک قدم موثری برداشته شود .

1 comment(s) on “کتاب اصول تلوزیون رنگی – پارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *