کتاب الکترونیکی آموزش میکروکنترلر های آرم LPC2300 از Hitex (زبان اصلی)

ARM نوعی از معماری پردازنده های کامپیوتری است که بر طبق RISC CPU طراحی و توسط کمپانی بریتانیایی ARM Holding طراحی شده است . معماری  ARM که دستورالعمل های 32 بیتی را پردازش می کند از دهه  1980 تا به امروز در حال توسعه است . جالب است بدانید که این شرکت در طول سال های اخیر هیچ پردازنده ای را تولید نکرده است و تنها به فروش لایسنس تولید این پردازنده ها به تولید کننده های بزرگ نیمه هادی پرداخته است . این پردازنده ها دارای قدرت و عملکرد بالایی در سیستم های قابل حمل می باشند و به همین دلیل است که امروزه در بیشتر وسایل قابل حمل الکترونیکی از قبیل موبایل و تبلت از این پردازنده ها استفاده شده است .

در این میان برخی از شرکت های تولید کننده نیمه هادی معروف مانند Texas Instrument ، Atmel ، ST و NXP شروع به تولید میکروکنترلر هایی با پردازنده ARM کرده اند که این میکروکنترلر ها به لحاظ قدرت و کارایی ، جای میکروکنترلر های موجود در بازار را گرفته اند . یکی از معروف ترین این شرکت ها ، NXP است که در چند سال اخیر اقدام تولید میکروکنترلر هایی با پردازنده ARM با پیشوند LPC کرده است . میکروکنترلر های این شرکت در بازار ایران از محبوبیت بالایی برخوردارند و بسیاری از پروژه های سنگین الکترونیک با این میکرو کنترلر ها ساخته شده است .

ابن کتاب الکترونیکی توسط شرکت Hitex منتشر شده و آموزشی است برای برنامه نویسی و کار با میکرو کنترلر های خانواده LPC2300 از شرکت NXP که می توانید با رجوع به لینک کتاب آموزش میکروکنترلر های آرم خانواده LPC2100 از Hitex به آموزش میکروکنترلر های LPC2100 از Hitex نیز دسترسی پیدا کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *