کتاب آشنایی با الکترونیک دیجیتال (زبان اصلی)

امروزه با پیشرفت تکنولوژی ، الکترونیک دیجیتال به یکی از کاربردی ترین زمینه ها تبدیل شده که به کمک آن سیستم های الکترونیکی بسیاری ساخته می شود و به نوعی زندگی را آسان تر می کند . برای مثال کامپیوتر ، یک سیستم دیجیتالی بود که به زندگی انسان ها وارد شد و آن را دگرگون نموند . امروزه کمتر جایی وجود دارد که از چنین سیستمی برای انجام کار ها استفاده نشود .

دنیای الکترونیک دیجیتال از سیگنال ها و اطلاعاتی در قالب دو سطح ولتاژ متفاوت به وجود آمده که همه ی آن ها بر پایه قوانین جبر بول کار می کنند . به همین دلیل قطعات و مدارات دیجیتال از لحاظ ساختار نسبت به مدارات آنالوگ متفاوت اند . برای مثال قطعه پردازنده یکی از مهم ترین قطعات الکترونیک دیجیتال است و امروزه در بیشتر مدارات دیجیتال استفاده می شود . این قطعه عموما از ترانزیستور تشکیل شده اما ترانزیستور های آن فقط در حالت سوئیچ و با ولتاژ بسیار کم فعالیت می کنند . در حالی که در الکترونیک آنالوگ یک سیگنال با سطح ولتاژ متغیر به قطعاتی مانند ترانزیستور اعمال می شوند و عموما از آن ها به عنوان تقویت کننده استفاده می شود .

کتاب پیش رو به معرفی دنیای الکترونیک دیجیتال و اصول کار مدارات آن و در انتها به معرفی برخی از معروف ترین سیستم ها و روش های ارتباطی دیجیتال پرداخته است .

نام انگلیسی : Digital Electronics DeMYSTiFied
نویسنده : Myke Predko
ناشر : MC Graw Hill

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *