مقاله آموزش برنامه نویسی پورت سریال در سی شارپ

پورت سریال کامپیوتر که بر پایه استاندارد RS232 کار می کند یکی از بهترین روش های ارتباط کامپیوتر با سیستم های الکترونیکی صنعتی است که همانند دیگر استاندارد های هم خانواده اش دارای خاصیت نویز پذیری پایینی می باشد . در این استاندارد سطح ولتاژ بین 3 تا 15 ولت منفی به عنوان 0 منطقی و سطح ولتاژ منفی 3 تا منفی 15 ولت نیز به عنوان یک منطقی تلقی می شود . همچنین به راحتی و توسط تراشه هایی مانند MAX232 می توانیم این سطح ولتاژ را به سطح TTL تبدیل کنیم تا بتوان اطلاعات ارسالی را تحویل پردازنده های الکترونیکی دهیم .

به خاطر همین ویژگی ها بسیاری از مهندسین برق و الکترونیک برای ارتباط برد های میکروکنترلری خود با کامپیوتر های شخصی از این پورت استفاده می نمایند و در این حالت نیاز است تا نرم افزاری بر روی کامپیوتر نصب باشد تا بتوان توسط آن اطلاعات قرار گرفته بر روی پورت سریال را درفت نمود . به دلیل این که نرم افزار جامعی برای این کار وجود ندارد و همچنین بعضی از طراحان به دنبال نرم افزار های اختصاصی می باشند ، شرکت مایکروسافت قابلیتی را در IDE و زبان برنامه نویسی #C قرار داده است تا متخصصین بتوانند با استفاده از آن و با داشتن دانش اندک از زبان برنامه نویسی #C به نوشتن برنامه هایی تحت ویندوزی بپردازند تا توسط آن بتوان اطلاعات را از پرت سریال دریافت با به این پورت ارسال نمود .

این مفاله آموزشی به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید یک برنامه ساده را برای ارتباط با پورت سریال توسط زبان برنامه نویسی #C و محیط ویژوال استدیو بنویسید . فایل های سورس برنامه نیز ضمیمه فایل PDF شده است .

همچنین برای مطالعه بیشتر در زمینه برنامه نویسی پورت سریال توسط زبان برنامه نویسی #C می توانید به لینک آموزش برنامه نویسی پورت سریال کامپیوتر از مهدی زرکوب مراجعه نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *