دیتاشیت تراشه EV1527 ریموت کنترلر های لرنینگ کد

تراشه EV1527 یکی از محبوب ترین IC های انکدر به جهت کد گذاری داده های ارسالی توسط ریموت کنترلر های ماشین و درب های کنترلی است که می تواند اطلاعات را به شیوه لرنینگ ، کد گذاری نماید . این تراشه دارای 4 ورودی کلید است که با اعمال ورودی به آن ، یک خروجی سریال تولید می شود و می توان آن را به یک فرستنده ASK یا FSK اعمال نمود .

فرمت سیگنال خروجی در این تراشه از سه قسمت سیگنال آغاز گر ، کد امنیتی و اطلاعات تشکیل می شود که سیگنال امنیتی از یک پالس 1 منطقی و 31 پالس صفر منطقی تشکیل شده است . بعد از سیگنال راه انداز 96 پالس ارسال می شود که 80 پالس مربوط به کد امنیتی و 16 پالس مربوط به اطلاعات می شود . به این صورت که هر بیت از سیگنال کد امنیتی و یا اطلاعات توسط 4 پالس کد می شود . روش کار به این صورت است که اگر یک پالس 1 منطقی و سه پالس صفر منطقی ارسال شود منظور عدد 0 و در صورتی که سه پالس یک منطقی و یک پال صفر منطقی ارسال شود ، منظور 1 منطقی است . بنابر این در کل می توان برای ارسال یک داده 4 بیتی باینری که توسط کلید به تراشه اعمال شده است ، 128 پالس ارسال می شود که 32 پالس کد آغاز گر ، 80 پالس کد امنیتی و 16 پالس مربوط به سیگنال اطلاعات می باشد .

طبق گفته دیتاشیت ، تراشه دارای یک مدار نوسان ساز RC داخلی است که مقاومت و خازن آن به صورت خارجی به آن متصل می شود و طبق جدولی که در دیتا شیت آمده فرکانس نوسان ساز مشخص می شود . همچنین لازم به ذکر است که برای ایجاد هر پالس نیاز به یک پالس ساعت است که از دو قسمت صفر و یک تشکیل شده و می توان گفت برای ارسال هر کدام از 128 پالس ارسالی نیاز به یک پالس صفر و یک پالس یک است که از سوی واحد نوسان ساز تولید می شود و در کل برای ارسال یک بسته اطلاعاتی نیاز به 256 پالس ساعت می شود .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این تراشه ، نحوه عملکرد آن و مدار راه انداز می توانید به فایل دیتاشیت ضمیمه مراجعه کنید .

1 comment(s) on “دیتاشیت تراشه EV1527 ریموت کنترلر های لرنینگ کد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *