دستور کار آزمایشگاه مدار مجتمع تربیت معلم سبزوار

با توجه به پیشرفت علم برق و الکترونیک و نیاز به تولید دستگاه های الکترونیکی با ابعاد کوچکتر و قابل حمل ، برخی قطعات و بخشی از مدارات الکترونیک توسط تکنولوژی های جدید به مدارات مجتمع تبدیل شده به این معنی که قطعات و مدارات در مقیاس کوچک ساخته و در داخل یک پکیج فلزی یا پلاستیکی قرار داده شد که در نتیجه این کار حجم و وزن سیستم های الکترونیکی بسیار کاهش یافته است .

به طور معمول مدارات مجتمع به سه بخش مهم ، تکنولوژی ساخت ، طراحی مدارات مجتمع و طراحی با مدارات مجتمع تقسیم می شود که 2 بخش طراحی مدارات مجتمع و طراحی با مدارات مجتمع در قالب درسی با نام مدار های مجتمع خطی ، در مقطع کارشناسی مهندسی الکترونیک ارائه می شود . منظور از خطی ، مدارات مجتمعی می باشد که رابطه بین ورودی و خروجی آن ها خطی است که عمدتا منظور تقویت کننده ها و تنظیم کننده های ولتاژ می باشد .

دانشجویان در این درس با ساختار مدارات مجتمع ، روش های طراحی ودر نهایت طراحی مدارات کاربردی با استفاده از مدارت مجتمع خطی آشنا می شوند که دستور کار پیش رو مربوط به این واحد درسی در دانشگاه تربیت معلم سبزوار می باشد و شما می توانید آن را از مرکز دانلود ایران میکرو دانلود نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *