برنامه ريزي استراتژيك در شركت توزيع نيروي برق شيراز

بیست و ششمین کنفرانس بین المللی برق -برنامه ريزي استراتژيك در شركت توزيع نيروي برق شيراز

دانلود مقاله: برنامه ريزي استراتژيك در شركت توزيع نيروي برق شيراز

شركت هاي توزيع برق در چند سال اخير با تغييرهاي متعددي مواجه بوده اند. اين تغييرها فضاي كاري آنها را به شدت دگرگون كرده است. همين امر باعث شده است كه در سال هاي اخير برنامه ريزي استراتژ يك كه هدف آن اتخاذ رويكردي فعال در شرايط متلاطم محيط كسب وكار است ،
مورد اقبال مديران شركت هاي توزيع قرار بگيرد. شركت توزيع نيروي برق شيراز نيز در همين راستا اقدام به تدوين استراتژي هاي خود نموده است. اما استراتژي هاي تدوين شده بايد به اقدامهاي عملياتي و قابل اندازه گيري ترجمه شوند .

براي انجام اين مهم ابزار كارت امتيازي متوازن (BSC) بكار گرفته شده است. از ويژگي هاي اين ابزار از يك سو داشتن نگاه متوازن به ابعاد مختلف موضوع هاي استراتژيك و از سوي ديگر داشتن شاخصهاي قابل اندازه گيري براي تمام اجزاي برنامه استراتژيك است.

فهم مشترك از استراتژي و رويكرد نظام مند به تدوين استراتژيهاي شركت، دستاوردهاي مهمي هستند كه شركت با برگزاري جلسه ها ي منظم در كارگروه هاي تخصصي و كميته راهبري به آن دست يافته است.

بديهي است كه رسيدن به اهداف مورد نظر موضوع هاي استراتژيك با روش ها و اقدام ها ي معمول به دست نمي آيد و نيازمند همت و عزم كليه مديران و كاركنان
شركت خواهد بود.

صديقه پورعدل، مريم كوشا، زهرا زارعي
شركت توزيع نيروي برق شيراز
با همكاري حميدرضا حسيني آشتياني، مسعود سلطاني
شركت مشاوره مديريت آريانا
جمهوري اسلامي ايران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *